Jaunumi un notikumi

14
Augusts
Video sarunu netiķete Cisco Webex platformā

Video sarunu netiķete Cisco Webex platformā

Nākotnes darba modelis visdrīzāk būs attālināta darba jeb izkliedētu komandu hibrīds, kur dažas dienas pavadīsim birojā, bet dažas - strādājot attālināti no jebkuras vietas pasaulē. Lai darbs noritētu produktīvi, komandām ir jāvienojas par savstarpējiem sadarbības nosacījumiem. Tai skaitā, kā ikdienā efektīvi izmantot video sarunu formātu, lai pēc iespējas īsākā laikā varam nonākt pie labākā iespējamā rezultāta. 

Vienojies par labas video sadarbības noteikumiem jeb netiķeti 

It kā pats par sevi saprotams, bet arī strādājot attālināti ar komandu ir jāvienojas par iekšējās kārtības un saskarsmes noteikumiem. Daži ieteikumi, atsaucoties uz mūsu pieredzi darbā ar Cisco Webex risinājumiem.

1. Pārbaudi vēlreiz, vai tiešām šī video saruna ir nepieciešama

Septiņas reizes nomēri. Uzdod jautājumu - kāds ir rezultāts, pie kā ir jānonāk. Rēķinies, ka tāpat kā optimālais sapulču garums “dzīvajā” ir 40 minūtes, arī video formātā ir savs “zelta griezums”, un tas ir līdz 30 minūtēm uzmanības noturēšanai. No komunikācijas efektivitātes viedokļa video saruna vienmēr būs efektīvāka nekā audio saruna tieši papildu informācijas dēļ, ko mums dod neverbālā komunikācija. 

2. Sagatavo precīzu dienaskārtību, pirms tam vienojies ar dalībniekiem

Līdzīgi kā dzīvē - arī te nepieciešama precīza dienaskārtība un sarunas struktūra. Pat vēl jo svarīgāk, jo interpretācijas un pārpratumu iespējamība daudz lielāka. Vienmēr ir sapulces vadītājs, kas izsūta ielūgumus uz sanāksmi. Uz to “ierodamies” 5-10 minūtes ātrāk. Psiholoģiski pat vienas minūtes kavēšanās rada stresu un neapmierinātību visiem. 

Visi zina, kāda kuram loma - vadīt sanāksmi, prezentēt, diskutēt, pārliecināt. Pēc sanāksmes nosūta apkopojumu par pārrunāto un nākamajiem soļiem. Labs ieteikums - visiem kopīgi fiksēt savas atziņas un nākamos soļus koplietošanas dokumentā, lai nebūtu pārpratumu, ko katrs sapratis.

3. Veido savu digitālo reputāciju, pārzini populārākās video konferenču platformas

Kaut kādā ziņā digitālās prasmes kļūst arī par tavu kā profesionāļa vizītkarti. Virtuoza video konferenču un virtuālas sadarbības platformu lietošana veido ne tikai digitāli inteliģenta cilvēka reputāciju, bet arī pašam sniedz pārliecību. Kā minimums, vajadzētu apgūt populārākās komandu sadarbības un video vietnes. Korporatīvajā pasaulē viena no populārākajām komandu sadarbības vietnēm ir Cisco Webex, ko Gartner jau divpadsmit gadus pēc kārtas atzīst par labāko komandu sadarbības un virtuālo sanāksmju platformu.

4. Atrodi savu labāko video kadrējumu un skanējumu 

Video sarunas nozīmē, ka mēs savā ziņā kļūstam par tādiem kā TV diktoriem vai pat TV šovu vadītājiem. Protams, nepārspīlejam, bet te ir zināmi laba kadrējuma un skanējuma principi, kas tomēr jāievēr - citiem būs vieglāk fokusēties, patīkamāk uz tevi skatīties un tevī klausīties.

Galvenie principi - gaisma, kas krīt no priekšas. Kompozīcija - galva ekrānam pa vidu. Ja sadala ekrānu ar trim vienādām horizontālām un vertikālām strīpām, tad tieši pa vidu. Kameru novieto acu augstumā. Fons - jo korporatīvāk, jo neitrālāk. Savukārt, ja vēlies radīt uzticama cilvēka iespaidu, kam “nav ko slēpt” un kas dalās arī ar savu privāto telpu, tad neitrāla mājas atmosfēra arī tomēr ir labs variants. Vienmēr uzdod sev jautājumu - ko tu signalizē ar kadrējuma fonu, jo tā ir tava vizītkarte. 

Un, protams, skaņa. Jaunākās paaudzes datoros iebūvēti pietiekami labi mikrofoni un kameras. Arī video platformas, piemēram, Cisco Webex slāpē apkārtējos trokšņus, fokusējoties tieši uz runātāju. Bet, protams, drošības pēc vienmēr labāk nodrošināties ar telefona austiņām vai īpašām ārējām austiņām un mikrofonu, īpaši, ja atrodies trokšņainā vidē. 

5. Ar komandu vienojies par jūsu iekšējās sadarbības noteikumiem jeb “netiķeti”

Video formāts no komunikācijas viedokļa ir visefektīvākais. Ar nosacījumu, ja to izmanto gudri. Tādēļ svarīgi ir ar komandu vienoties par noteikumiem tiešsaistes vidē jeb “netiķeti”. Piemēram, vai tas ir pieņemami, ka komandas sapulcēs vieni lieto video, bet citi - nē. Kādas platformas izmantojam iekšējās sanāksmēs un kādas - sadarbībā ar klientiem un partneriem? Cik garas ir sanāksmes, kā tām sagatavojamies, vai visi mākam tās vadīt, uzstāties ar prezentācijām, iesaistīt komandu un saņemt atgriezenisko saiti? Vai esam iekārtojuši un komfortabli jūtamies savā “video istabā” mājās un darbā? Kā mēs varam atbalstīt viens otru, lai justos pārliecinātāki un drošāki digitālās komunikācijas pasaulē.

Izmēģini Cisco Webex platformu

Viens ir skaidrs - video sarunas mūsu ikdienā ir uz palikšanu. Attālināta darba režīmā viens no galvenajiem vadītāja un arī darbinieku izaicinājumiem ir pielāgoties video tiešsaistes sarunu formātam, lai tas palīdz gan darbu veikt produktīvi, gan labā noskaņojumā. 

Aicinām izmēģināt darbu Cisco Webex platformā. Ja vēlies tikties attālināti privātām vajadzībām, tad vari sākt lietot šo risinājumu bez maksas - tev tikai vajag veikt vienkāršu reģistrāciju. Savukārt, ja pārstāvi organizāciju, kurai nepieciešams komplekss risinājums, tad iesakām pieteikt konsultāciju Santa Monica Networks, kas ir Cisco zelta partneris Latvijā.

Santa Monica Networks Latvijā un Lietuvā ievieš Cisco Webex risinājumus, kas gadu no gada ir atzīti par vadošajiem pasaulē un kas iespējo produktīvu komandas darbu tiešsaistes vidē - failu apmaiņa, video konferences, tāfele, čats, zvani un citi rīki. Cisco Webex savieno pasauli komunikācijai un sadarbībai.

Cisco Webex

Kāpēc izvēlēties mūs?
Esam pirmie, kas ievieš jaunumus tirgū
Stiprākā profesionāļu komanda
Esam ieguvuši lielāko uzņēmumu uzticību
ISO 9001:2008 un ISO/IEC 27001:2005
Strādājam ar uzticamākajiem ražotājiem pasaulē

Cisco partner

Cisco designs and sells a broad range of technologies that have been powering the Internet since 1984.

NetApp

NetApp, Inc. (NetApp, we, or us) is the data authority for the hybrid cloud.

Aruba Networks

Aruba, a hewlett packard enterprise company, is redefining the intelligent edge with reliable mobility and iot solutions for organizations of all sizes.

Dell Technologies

Dell empowers countries, communities, customers and people everywhere to use technology to realize their dreams.

Fortinet

High-performance, integrated security solutions for global organizations and providers of all sizes.

Palo Alto Networks

„We are the global cybersecurity leader, known for always challenging the security status quo. Our mission is to protect our way of life in the digital age by preventing successful cyberattacks.

IBM

IBM produces and sells computer hardware, middleware and software, and provides hosting and consulting services in areas ranging from mainframe computers to nanotechnology.

Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. is a leading provider of cyber security solutions to corporate enterprises and governments globally.

Esam vienīgie partneri ar Palo Alto Networks autorizētā servisa centra statusu (ASC) Baltijas valstīs

Santa Monica Networks ir pirmie, kas ieguvuši Cisco Systems GOLD vietējā partnera statusu (2008. g.)

Esam pirmie, kas komerciālam klientam Lietuvā uzstādījuši un ieviesuši drošības incidentu un notikumu pārvaldības risinājumu (2008. g.)

Santa Monica Networks speciālisti ir pirmie, kas Lietuvā sasnieguši augstāko Cisco Systems inženieru sertifikāciju – CCIE

Pirmie Baltijas valstīs esam ieguvuši augstāko Cisco Systems arhitektūras speciālista novērtējumu – CCDE

Pirmie Lietuvas klientiem esam piedāvājuši jaunās paaudzes lietotņu ugunsmūra izstrādātāju – Palo Alto Networks